Chcete poradit ? Napíšte nám:


TLAČOVÁ SPRÁVA - QUICK•STEP® LIVYN  -  Teplá, zvukotesná a vodotesná podlaha? To je Quick-Step Livyn!

Quick-Step je už dlho dôležitou inovatívnou značkou určujúcou trend. Po laminátových podlahách a parketách prichádza špecialista na podlahy znovu s dokonalými podlahovými radami luxusných vinylových dielov: LIVYN.

Prečo je Quick-Step LIVYN jedinečným riešením?Tri inšpirujúce trendy využité pri výrobe novej kolekcie podláh LIVYN

Pre vývoj designov se návrhové oddelenie spoločnosti Quick-Step dlhodobo inšpiruje súčasnými vývojovými trendmi v oblasti módy, architektúry, umenia a riešenia interiérov. Následne tieto vývojové trendy nadšene prenáša vždy znovu a znovu do svojich nových designov. Výsledkom pre kolekciu Livyn je pestrá paleta 15 - ich druhov podláh, z ktorých si každý podľa svojej chuti a preferovaného štýlu môže vybrať. Tým rada Quick-Step, ktorá vychádza z trendov, reaguje na tri dôležité vývojové trendy.

 

 

1.    Návrat k základom

Neuspokojíme sa  len s udržiavaním nášho základného sortimentu, teda s tým, čo je pravé, spoľahlivé a dôverne známe. Z toho plynie i naša preferencia pre vzhľad dreva.

Dub je a zostane najpopulárnejším druhom dreva. Livyn prináša klasický dub v dvoch verziách: zvlnená kresba (klasický dub) a prúžkovaná kresba (dub ceruse).1.1    Klasický dub

Prirodzený vzhľad tohto dekoru s kresbou je zdôraznený jeho povrchovou štruktúrou. Prirodzený, svetlo béžový, sivo-hnedý a čierny: škála farieb je klasická a tiež V-drážky majú originálnu farbu dubu.

 

pic        Klasický Dub Natur ( REF 002 - s drážkami )


1.2    Dub ceruse

Dva designy dubu ceruse nemajú žiadnu kresbu ani uzly. Ich vzhľad je teda jemnejší, a to tiež v dôsledku špeciálnej matnej štruktúry. Podlahy sú na dotyk veľmi jemné. Subtílne
V-drážky prevedené v rovnakej farbe ako podlahové pásy prispievajú k teplému a jemnému vzhľadu. Tieto podlahy sa výborne hodia do veľmi moderných interiérov.

        

pic pic


Dub Ceruse tmavý sivo-hnedý                                     Dub Ceruse svetlý béžový 

( REF 006 - s drážkami )                                             ( REF 005 - s drážkami )


 

2.    Reclaimed (vzhľad starého dreva)
Stále dominantným trendom je vzhľad starého alebo recyklovaného dreva. Znovupoužitie autentických podláh a nábytku je veľmi populárne. Rozpadajúce se staré štýlové kusy majú každý svoj príbeh. Dierky po červotočoch, praskliny, diery po vytiahnutých klincoch a pod. sa pritom nepovažujú za nedokonalosť, ale zdôrazňujú, čo tieto staré kusy prežili. Quick-Step na tento trend reaguje tromi nasledujúcimi variantami: starý dub, patinovaný dub s rezmi pílou a natretá podlaha.
 

2.1    Starý dub

Design starého dubu vyvoláva dojem veľmi silno opotrebovaných podlahových dosiek železničných vozov, drevených podláh zo starých dôb s ich typickými hrčkami, prasklinami a dierkami po roztočoch.Vzhľad krásne poškodeného dreva je ešte zvýraznený matnou povrchovou štruktúrou a hnedou alebo šedou farbou. Tmavé, zreteľne viditeľné drážky zvýrazňujú mimoriadnu dĺžku dosiek.

       

pic pic


Starý Dub sivý ( REF 010 - s drážkami )                Starý Dub hnedý ( REF 011 - s drážkami )2.2    Patinovaný dub


„Skutočne starý“ vzhľad dreva je naozaj módny, ale niekedy môže byť považovaný za príliš tvrdý. Preto se často „ozdobuje“ patinou, ktorá zjemňuje hrubý vzhľad pravého starého dreva a dodáva mu tak romantický vzhľad.

 

Moderné sú i rezy pílou, a to čo sa  týka nábytku i podláh. Quick-Step na toto reaguje ponukou troch typov podláh, u ktorých je efekt drážok a veľkých uzlov ešte zdôraznený perfektnou adekvátnou povrchovou štruktúrou. Rovnako vyšší stupeň lesku v drážkach zabezpečuje vizuálne väčšiu hĺbku. Rezy pílou sú dobre viditeľné, avšak nie sú vedené až do štruktúry povrchu. Vďaka škále svetlých farieb a príťažlivej patine sú podlahy Livyn prístupné pre široké spektrum zákazníkov.


pic pic


Dub Patina svetlý biely                                               Dub Patina svetlý béžový

( REF 007 - s drážkami )                                             ( REF 008 - s drážkami )

 

 

2.3    Natretý dub

„Natretý olúpaný“ design sa v súčasnej dobe v interiéroch objavuje stále častejšie. Livyn prináša do interiérov domov tento vzhľad svojou radou natretých dubových podláh. Quick-Step se inšpirovala starými olúpanými doskami. Svetlo biele, jemné prevedenie sa objavuje aj v štruktúre. Jemne šedivé biele V-drážky zvýrazňujú formát dosiek.


pic        Dub natretý svetlo biely ( REF 016 - s drážkou )


 


3.    Teplé farby
Teplé farby orechu a merbau dopĺňajú celú kolekciu.

 

 

3.1    Orech

Drevo orechu má výraznú kresbu so sviežim zvlneným vzorom a komplexnými, veľmi jemnými vláknami, ktoré vytvárajú vlastnú kresbu vedľa kresby dreva. Drevo je obľúbené najmä kvôli svojej teplej hnedej farbe. V rade Livyn ponúka Quick-Step tento nádherný druh dreva v dvoch verziách: šedej a tmavšej.


Sivý orech je vybielený a povrchovo upravený na matnú šedú štruktúru. Tým se zmenší kontrast medzi prúžkovaným a zvlneným designom a vzniknutá podlaha má veľmi moderný vzhľad. 


pic

 

Orech šedý (REF 012 – s drážkami)


 

Tmavý orech bol obohatený vrstvou mierne lesklého laku, ktorý dáva vyniknúť teplej hnedej farebnej škále a žilkovaniu, takže podlaha vyzerá ešte viac klasicky.


pic

 

Orech tmavý (REF 013 – s drážkami)
3.2    Merbau

Merbau je stále ešte najpopulárnejšou exotickou drevinou. Drevo merbau má rovnomernú štruktúru a pomerne hrubé, ale pravidelné vlákna a žiadnu výraznú kresbu. Farba jadrového dreva je žlto-, oranžovo-, červeno- alebo sivohnedá, beľové drevo je bledo žlté. Quick-Step prináša svoju podlahovú radu Livyn z dreva merbau v teplej farbe a s  fascinujúcim kontrastom medzi kvetinami a čarami. Tak optimálne vynikne prekrásny lesk a rôznorodá žilnatá štruktúra. Elegantné V-drážky pekne zvýrazňujú formát dosiek. 


pic


Merbau ( REF 015 - s drážkou )


15 farieb – 4 možné prevedenia

Kolekciu Essential, ktorá obsahuje 15 farieb, ponúkame v štyroch prevedeniach:

*
Essential a Essential V4
 (trieda 32, dĺžka 139,3 cm, šírka 18,5 cm a hrúbka 2 mm)

Podlahy Essential (bez drážok) a Essential V4 (s drážkami) se lepia na vyrovnaný podklad. Podlahy Livyn sú maximálne odolné voči opotrebeniu. Quick-Step preto poskytuje záruku až na 20 rokov pri použití v domácnostiach.

Lepidlo Quick-Step Livyn se ľahko roztiera a po rozotretí sa nerozteká. Lepidlo je rezistentné voči vlhkosti, je vhodné pre podlahové kúrenie alebo podlahové chladenie a ponúka najlepšiu rozmerovú stabilitu, ktorá sa vyskytuje na trhu.


* Essential Pro
(trieda 34/43, dĺžka 139,3 cm, šírka 18,5 cm a hrúbka 2,5 mm)

Essential Pro
je podlahou bez drážok a s obzvlášť hrubou vrstvou proti poškriabaniu, špeciálne pre komerčné priestory, kde prechádza veľké množstvo ľudí. Pri použití v domácnostiach je poskytovaná doživotná záruka, u profesionálneho použitia záruka na 10 rokov.

Podlaha sa inštaluje rovnako použitím lepidla Quick-Step Livyn určeného špeciálne pre podlahy Livyn. Toto kvalitné lepidlo bolo špeciálne vyvinuto v spolupráci s odborníkmi na lepidlá značky Soudal.


* Essential Click V4
 (trieda 32, dĺžka 138,6 cm, šírka 17,8 cm a hrúbka 4 mm)

Essential Click V4 sa inštaluje, ako už naznačuje názov výrobku, pomocou známeho a patentovaného systému Quick-Step Uniclic. Vďaka veľmi jednoduchému spojeniu pero-drážka sa jednotlivé pružné podlahové pásy zacvakávajú jednoducho a rýchlo do seba.

Pre vyrovnanie podkladu dodáva Quick-Step špeciálnu podložku Livyn. Táto podložka vyrovnáva drobné nerovnosti a predchádza poškodeniu v dôsledku záťaže. Trvalo zaisťuje útlm hluku a je vode-odolná, poskytuje stabilitu vďaka integrovanej protišmykovej vrstve a hodí se výborne pre podlahové vykurovanie. Pre podlahu Essential Click V4 s drážkami poskytujeme pri použití v domácnosti dvadsaťročnú záruku.
 


Prečo podlahu Quick-Step LIVYN?


- Odolná proti poškriabaniu a maximálne odolná proti opotrebeniu. Táto podlaha vydrží aj nárazy.

 
- 100 % vode-odolná. Livyn je rada vyrobená zo syntetického materiálu, a je teda 100% vode-odolná. Podlahy Livyn sú vhodné aj do kúpeľne či kuchyne.

 

- Pohodlná. Výrobky Livyn dávajú pocit nielen pohodlnej a teplej podlahy, ale sú príjemné aj pri chôdzi naboso!

 

- Zvukotesná. Pri kontakte s podlahou pri chôdzi neobťažuje nepríjemne zvukmi. To poskytuje komfort tichej chôdze po podlahe.

 

- Odpudzuje prach a nečistoty, je antibakteriálna a vyžaduje nenáročnú údržbu. Podlaha Livyn má celkom uzatvorený povrch a je potiahnutá PU fóliou, ktorá neprepúšťa nečistoty a škvrny. Káva, ovocné šťavy alebo džem: to všetko sa dá jednoducho zotrieť  a nezanecháva stopy. Pre údržbu podlahy môžete používať našu sadu produktov určených pre údržbu nami ponúkaných podláh, ktorej použitie je veľmi jednoduché. Sadu tvorí držiak mopu s nastaviteľnou rúčkou, utierka z mikrovlákna a čistiaci prostriedok Quick-Step Clean.
- Livyn je dobrým vodičom tepla, a teda je ideálny pre podlahové vykurovanie alebo chladenie.

- 100% zladené riešenia. Pre každú podlahu Livyn má Quick-Step lišty s vhodnou štruktúrou dreva. Rovnako farba a stupeň lesklosti lišty sú dokonale zladené s podlahovými dielmi. Lišty Livyn sú rovnako ako podlahové diely vode-odolné a majú ochrannú vrstvu proti poškriabaniu.

- Vynikajúce riešenie pre renováciu. Podlahy Livyn sú tenké, majú hrúbku 2–4 mm a sú rovnako poddajné, takže ich môžete bez problémov nainštalovať na podlahu s hladkou podlahovou krytinou. Tak ušetríte veľa času, prachu a práce s odstraňovaním starej podlahy.

Aktuálne