Chcete poradit ? Napíšte nám:

 

FIBA MENÍ PRAVIDLÁ ZNAČENIA ČIAR  -  Výbor medzinárodnej basketbalovej federácie FIBA  (Central Board)  rozhodlo o zmene pravidiel od roku 201 (ev. 2012), týkajúcich sa vzhľadu basketbalového ihriska a majúci vplyv na časomieru. Od 01.10.2010 sa všetky vrcholové súťaže budú hrať na ihriskách, kde bude zmenený vzhľad vymedzeného územia a posunutá čiara trojkového hodu na 6,75m. K uvedeným zmenám prijal výbor ČBF na základe odporúčania Technickej komisie ČBF nasledujúce závery: Zmeny vymedzeného územia a čiara trojkového hodu budú platiť v súťažiach NBL, ŽBL a 1. ligy mužov a 1. ligy žien povinne od 01.10.2010. 

 

pic

 

FIBA MENÍ PRAVIDLÁ ZNAČENIA ČIAR


Výbor medzinárodnej basketbalovej federácie FIBA  (Central Board)  rozhodlo o zmene pravidiel od roku 201 (ev. 2012), týkajúcich sa vzhľadu basketbalového ihriska a majúci vplyv na časomieru. Od 01.10.2010 sa všetky vrcholové súťaže budú hrať na ihriskách, kde bude zmenený vzhľad vymedzeného územia a posunutá čiara trojkového hodu na 6,75m. K uvedeným zmenám prijal výbor ČBF na základe odporúčania Technickej komisie ČBF nasledujúce závery: Zmeny vymedzeného územia a čiara trojkového hodu budú platiť v súťažiach NBL, ŽBL a 1. ligy mužov a 1. ligy žien povinne od 01.10.2010. Pre ostatné súťaže platí zmena čiary trojkového hodu01.10.2010, zmena vymedzeného územia od 01.10.2012 (ponechané rozmery – tvar vymedzeného územia podľa starých pravidiel a posunutá iba čiara trojkového hodu). Opatrenia musia platiť rovnako vo všetkých halách, v ktorých sa hrajú majstrovské súťaže. Všetky čiary musia byť podľa súčasných pravidiel FIBA iba bielej farby. ČBF pripúšťa v halách, kde sú v súčasnosti čiary inej farby, toto ponechať do 01.10.2010 (pri súťažiach NBL, ŽBL a 1. ligy mužov a 1. ligy žien biele čiary povinne od 01.10.2010, pri ostatných súťažiach povinne od 01.10.2012).

 

 

pic

 

 

FIBA si za partnera zvolila spoločnosť BONA


FIBA (Medzinárodná basketbalová federácia), s 212-timi pripojenými krajinami a 450 miliónmi športových členov, podpísala zmluvu medzi výskumným a študijným strediskom FIBA a spoločnosťou Bona. Bona sa tak stala dodávateľom produktov a služieb pre inštaláciu, údržbu a renováciu drevených podláh v športových zariadeniach. Výskumné a študijné stredisko FIBA bolo založené, aby zvyšovalo počet športových zariadení po celom svete a zariaďovalo ich. Rovnako je jeho poslaním budovať základné zariadenia a renovovať staršie zariadenia, koordinovať štúdie a ponúkať poradenskú expertízu v oblasti materiálov, dizajnu a konštrukcie vybavenia.

 

„Výhoda zmluvy spočíva v tom, že naše produkty boli schválené výskumným a študijným strediskom FIBA. FIBA je v športovom svete veľmi známa inštitúcia, čo zvýši rozoznávanie značky pre celý systém Bona Sportive. Máme povolenie používať a hovoriť o oficiálnej certifikácii FIBA v rôznych vonkajších záležitostiach. Webové stránky FIBA dokonca poskytujú priamy odkaz na webové stránky spoločnosti Bona na systém Bona Sportive“, hovorí Eric Tersteeg, manažér predaja Bona Sportive v spoločnosti Bona a rovnako Country Manager Bona Holandsko, Belgicko.

Cieľom strediska je vytvoriť vysoké štandardy kvality, bezpečnosti a technológie pre hráčov aj divákov. Požiadavky sa dramaticky zvyšujú a vysokých štandardov je možné dosiahnuť iba prostredníctvom stálej kontroly zariadení a ich vybavenia.

 

pic

 

 

Obvykle to trvá šesť rokov, kým niekto dostane šancu stať sa partnerom výskumného a študijného strediska FIBA. Bona Sportive je úplne nový systém pre drevené športové podlahy. Systém zahŕňa produkty a služby pri inštalácii, údržbe a renovácii. Produkty na údržbu a čistenie boli špeciálne vyvinuté pre poskytovanie extra ochrany a lesku pre športové podlahy. Renovácia športovej podlahy môže byť veľmi nákladná, avšak vďaka čistiacim produktom spoločnosti Bona je možné dosiahnuť optimálnych výsledkov účinným odstránením špiny, potu a mastnoty. Športovci majú vždy veľmi vysoké požiadavky na správnu údržbu športových podláh a nákladov. Produktový program Bona Sportive tieto štandardy spĺňa.

 

 

pic

 

 

Športový systém Bona


Športové podlahy sú neodmysliteľným športovým vybavením a kladú na dokončovacie materiály a laky veľmi špeciálne požiadavky. Systém Bona Sportive je navrhnutý konkrétne pre použitie na športových podlahách a viacúčelových podlahách. Bona Sportive je komplexný program produktov a služieb pre inštaláciu, údržbu a renováciu drevených športových podláh. Uspokojuje potreby prevažnej väčšiny drevených športových podláh a je navrhnutý tak, aby zaistil najdlhšiu možnú životnosť všetkých športových podláh.

 

 

pic

 

 

Bona Sportive prichádza s vylepšenými farbami pre značenie hracích plôch


Od svojho uvedenia na trh v r. 2004, boli prostriedkami radu Bona Sportive  ošetrené športové podlahy po celom svete, k plnej spokojnosti užívateľov. Bona SPortive predstavuje kompletný sortiment výrobkov a služieb pre inštaláciu, údržbu a renováciu podláh v športovom prostredí. Bona dnes predstavuje nové farby, špeciálne vyvinuté pre značenie hracích plôch, čiar a polí v telocvičniach a športových halách. Systém týchto prostriedkov sa rozrástol o nové farby Bona Sportive Paint s vylepšenou technológiou. Nové, vylepšené farby na značenie hracích plôch, čiar a polí sú výsledkom výskumu a vývoja v laboratóriách spoločnosti Bona. Nové farby Bona Sportive Paint sa vyznačujú jednoduchosťou aplikácie, krátkym časom schnutia, výbornou priľnavosťou a prekrytím a nízkou mierou presakovania pod pásku.


S Bona Sportive System nezáleží na tom, aké náročné je stretnutie – podlaha je pripravená podporiť maximálny výkon športovcov!

 

pic        

Aktuálne